• Kamp Karavan, Tiny House Fuarı
  • 24-28 Nisan 2024
Kalan Süre

Haberler

Camp & Caravan Fuarı ile doğaya dönüş başladı

Şehir yaşamının stresinden kurtulmak isteyenler bu yıl da yönünü Camp & Caravan İstanbul’a çevirdi. Profesyonel kampçıların yanı sıra kamp deneyimi yaşamak isteyen doğa tutkunları,  5-10 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen 3. Camp & Caravan İstanbul Fuarı’nda buluştu. 200’ü aşkın markanın karavan, motorkaravan ve kamp malzemelerine ilişkin ürünlerini sergilendiği fuarı, 9 günde binlerce kişi ziyaret etti.

 

Özellikle son dönemde doğa ile iç içe olmayı tercih eden binlerce doğaseverin bir araya geleceği Camp & Caravan İstanbul - Kamp ve Karavan, Av ve Doğa Sporları Fuarı kapılarını açtı. İstanbul Fuar Merkezi’nde doğaseverlerin yoğun ilgisi ile karşılanan fuar,  on binlerce ziyaretçi ağırladı.

Her türlü sağlık, temizlik ve hijyen önlemleri eşliğinde açılan fuar, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından düzenlenidi

Tiny House karavanlar büyük ilgi gördü

Karavan kullanıcıları, kamp ve doğaseverleri tek çatı altında buluşturan fuarda, özellikle dünyada yeni bir akım oluşturulan Tiny Houseların yanı sıra çekme karavan, motokaravan, aydınlatma ve yaşam üniteleri, kamp tekstil ürünleri, doğa sporları gibi binlerce ürünün tanıtımı yapıldı.20 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuar kamp ve doğa tutkunlarının her türlü ihtiyacına cevap verebilecek şekilde tasarlandı. 200’ün üzerinde markanın yeni ürünlerinin sergilendiği Camp & Caravan İstanbul, şehir yaşamının stresinden kurtulmak isteyenler için önemli fırsatlar sundu.

El yapımı ve verandalı karavanlar

İki kadın girişimci tarafından tamamen el yapımı olarak üretilen karavanlar, villa tarzında üretilen ve verandası dahi bulunan çekme karavanlar, geri dönüştürülebilen çadır ve kamp malzemeleri gibi sektörün tüm yenilikleri fuarın dikkat çeken ürünlerden oldu.

Fuarda, kendini doğaya adamış çok sayıda ünlü isim tarafından seminerler de verilecek. Dağcı ve gezgin Nasuh Mahruki’nin Hayat En Büyük Macera isimli seminerinin yanında, “Tiyatrocu Taylan Erler’in Karavanda Yaşam”, “Atalay ve Koray Altuntaş kardeşlerin Offroadun Bilinmeyenleri”, maceracı “Kutsal Zafer Şahin’in Doğada Hayatta Kalma Sanatı”  konu başlıklı seminerleri ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.