• Kamp Karavan, Tiny House Fuarı
  • 24-28 Nisan 2024
Kalan Süre

Doğaya kaçmak isteyenlere en özel aktivite 'Kampçılık'


Şehirden kaçıp doğada şifa bulmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bir parça yeşile bir su kenarına hasret kalan metropol insanları da bu sebepten çeşitli alternatiflere yöneliyor. Bu farklı alternatifler arasında en ilgi çeken ise kampçılıktır. Eğer siz de doğanın bir parçası olmak istiyorsanız  kamp ve karavan fuarını kaçırmayın. 
 
Türkiye'nin en güzel kamp alanlarını sizler için derledik.
 
 
1 - Yedigöller Milli Parkı / Bolu
 
Bolu sınırları içerisindeki Yedigöller Milli Parkı, en çok tanınan ideal kamp alanlarından biri. Özel coğrafyasıyla ilkbahar, yaz ve sonbaharda kamp yapmaya elverişli bir yer. Kamp alanında elektrik yok, dikkatli olmak kaydıyla ateş yakmak serbest. Doğanın içinde, doğanın dilini en kolay öğreneceğiniz kamp alanı olan Yedigöller Milli Parkı, kampçılığa yeni başlayanlar için en doğru noktalardan biri.
 
2 - İnbükü Orman Kampı / Marmaris
 
Bu bölgede kamp yapabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor. 140 çadır kapasitesi olan bölgede sadece çadır değil, karavanlara da yer var. İnbükü Orman Kampı alanında balık avlayabilir, denize girebilir ve bisiklete binebilirsiniz.
 
3 - Kelebekler Vadisi / Ölüdeniz
 
Fethiye'de bulunan Kelebekler Vadisi, ulaşımı zor gizemli bir koyda tabiatın tadını çıkarabileceğiniz zorlu bir kamp yeri. Vadide çadır kapasitesi 125'lere kadar çıkıyor. Elektrik, duş ve tuvalet hizmetleri günün belli saatlerinde ücretsiz olarak veriliyor ve kamp alanına günlük uygun fiyatlarla giriliyor.
 
4 - Yazılı Kanyon / Isparta
 
Yazılı Kanyon, Isparta il sınırları içerisinde yer alıyor. Bölgede kamp yapmak bir çok yere göre daha rahat. Yiyecek ve içecek alanlarına ulaşmak kolay. Yapılabilecek değişik aktiviteler mevcut.
 
 
5 - Köprülü Kanyon / Antalya
 
Milli park olarak koruma altına alınan Köprülü Kanyon, dünyanın en zengin bitki çeşidini içinde barındırıyor. Antalya sınırları içerisinde yer alan kanyonda çadırlarınızla veya karavanınızla kamp yapabilirsiniz. Kanyonda çadır ve kamp malzemesi satan yerler de bulunuyor. Ayrıca Rafting de yapabileceğiniz bölge kampa ayrı bir heyecan katabilir
 
6 - Akyaka - Gökova Orman Kampı / Gökova
 
Akyaka - Gökova'da ister Azmak Nehri yanına isterseniz de çam ağaçlarının gölgesine kısacası, canınız nerede kalmak isterse çadırınızı oraya kurabilirsiniz. Denize yakınlığıyla, 300 çadır ve 70 karavan kapasitesi var. Kampta elektrik, bulaşıkhane, çamaşırhane, mutfak, sıcak-soğuk su, market hizmetleri mevcut. 
 
7 - İğneada Longoz Ormanları / Kırklareli
 
Ülkemizin eşsiz güzellikleri arasındaki İğneada, kumsalıyla, güneşiyle, İğneada Longozu'yla, birçok doğa sporlarıyla kamp yapılabilecek muhteşem bölgelerden biri. İğneada'da birçok kamp alanı bulmak mümkün. Genellikle kısa bir kamp isteyenler için ideal bir yer diyebiliriz.
 
8 - Nemrut Dağı Milli Parkı / Adıyaman
 
Nemrut Dağı Milli Parkı'ndaki kamp alanlarının birine yerleşerek bir iki gün kalabilirsiniz. Bölgede yürüyüşler yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz. Nemrut Dağı'nda kamp yapmak istiyorsanız eğer, ilgili acentalarla anlaşarak gitmenizi öneririz. 
 
 
9 - Bafa Gölü / Milas
 
Ege Bölgesi'nin en büyük gölü olan Bafa, 2000 yıl önceye dayanan geçmişi ile antik dönemin ünlü filozofu Heraklit'in memleketi olarak biliniyor.  Burada kamp yapmanın yanı sıra bölgede trekking turlarına katılarak gölü ve çevresini keşfedebilirsiniz.
 
10 - Salda Gölü / Burdur
 
Ülkemizin en dikkat çeken göllerinden biri olan Salda, beyaz kumları ve berrak suyuyla Maldivleri andırıyor. Gölün hemen kıyısına ya da ormanlık alana çadırınızı kurabilirsiniz. Ülkemizin en temiz gölleri arasında yer alan Salda'da yüzmek de oldukça keyifli.