• Kamp ve Karavan, Av ve Doğa Sporları Fuarı
  • 5-10 Ekim 2021
Kalan Süre

Doğaya dair en özel anılar Camp & Caravan İstanbul'da


Türkiye'nin en doğa sever fuarı Camp & Caravan İstanbul, 21 Şubat'ta, deniz severlerin her yıl sabırsızlıkla beklediği CNR Avrasya Boat Show'la eş zamanlı olarak açılldı. Gezinti karavanı, yürüyen evler, yeni sezon çadırlar ile görmeden geçemeyeceğiniz ve bir sonraki maceranızda ihtiyacınız olacak en son aksesuarların görücüye çıktığı Avrasya'nın en büyük fuarı, 2020 yılında yaşayacağınız maceralarınız için ilham kaynağı oldu
 
 
 
ÖZGÜRLÜK YOLDA KONUŞMACILARI
 
 
 
MERT GÜLTEKİN
 
Tarih:22.02.2020
 
Saat:14:15
 
Mert Gültekin, Gobi Çölü'nü 3 gün boyunca yürüyerek geçip en büyük hayalini gerçekleştirdi. Bu zorlu yolculuğunda, 90 kilometrelik mesafeyi, 300 metreye varan kumdan tepeleri aşarak sonlandırdı. Tek başına çıktığı Kaz Dağları zirve yolculuğunda yollardan değil de pusulasına bakarak ilerledi. Bu sayede zirveye 9 saat yerine 5 saatte çıktı. Lakin çok yorulduğu için "Yollardan gideyim" dedi ve sürekli çatallaşan o patikalarda kayboldu. Hava kararmakta olduğu için panikledi çünkü ormanda kurt ve ayı izlerine
 
 
 
ORMAN LEZZETLERİ
 
Tarih:22.02.2020
 
Saat:15:15
 
Her fırsatta soluğu ormanda alan, bulabildikleri malzemelerle o anda uydurdukları ama lezzetli yemekleri pişirip yiyen iki arkadaş; Murat ve Çağatay. Murat Akay, 34 yaşında. Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü mezunu. Kameraman, aynı zamanda dans eğitmenliği de yapıyor. Çağatay Mutlu, 29 yaşında. Reklam ve tanıtım filmleri, belgeseller çekiyor, prodüksiyon şirketi var. Her ikisi için de orman ve yemek denilince akan sular duruyor.
 
 
 
 
TURAN ZEYNEL - AYI YEMEĞİ
 
Tarih: 23.02.2020
 
Saat: 15:15
 
Ayı Yemeği, Instagram'da @ayiyemegi adıyla kurulan ve kampta yapılan yemeklerin paylaşıldığı bir sosyal medya çalışması. Instagram'da 64,5 bin gerçek takipçisi bulunuyor. Portal şeklinde çalışmasından dolayı Türkiye'nin, hatta dünyanın farklı yerlerinden kampçıların da gönderileri paylaşılıyor. Kamp yemeği paylaşılan kişilere "ayı şef", yapılan yemeklere ise "ayı yemeği" deniyor.
 
 
 
OYA YILDIZ
 
Tarih: 01.03.2020
 
Saat: 15:15
 
Tolstoy'un "Öyle zamanlar olur ki, nereye gittiğin önemini yitirir. Çünkü asıl önemli olan, yanında kiminle gittiğindir." sözünü şiar edinen gezgin Oya Yıldız, 1990'lı yılların başlarında, Atlas Dergisi'nin sarı sayfalarında rastladığı Adrasan'ı sırt çantası ve fotoğraf makinesiyle programsız bir şekilde keşfetti. O günden beri rotalarına farklı coğrafyalar, ritüeller ve kültürler yön veren Oya Yıldız'ı en çok heyecanlandıran şeyse, kilometrelerce uzakta çekilmiş ve aklını çelen bir fotoğraflar oluyor. Yıldız'ın hayat felsefesi, yeter ki istemeye görsün insan, her yer yakın olur mantığı üzerine kurulu.
 
 
KAMPEREST’in katkılarıyla EĞLENCELİ ETKİNLİKLER & AKTİVİTELER
 
01 Mart Pazar - 13:00/14:00: Yeni Başlayanlar İçin Kamp & Karavan
 
26 Şubat Çarşamba - 14:00: Çevre Kirliliği Oturumu
 
28 Şubat Cuma - 14:00: Minimalist Kampçılık Eğitimi
 
26-28 Şubat (Çarşamba - Cuma) - 15:00 / 17:00: Çadır Kurma Yarışması